Přednášky v MŠ: Lékaře se nebojíme

Přednášky v MŠ: Lékaře se nebojíme

Naše škola ve spolupráci se Zdravým městem Třebíč připravila pro děti předškolního věku, stejně jako v minulých letech, krátký vzdělávací a preventivní program na téma: Lékaře se nebojíme. Během dubna a května 2018 bylo realizováno celkem 48 přednášek.

Lékaře se nebojíme 2018     Lékaře se nebojíme 2018

Žáci prvních ročníků oboru Zdravotnický asistent představili svůj originálně pojatý výukový program. Pro děti si připravili scénku odehrávající se v ordinaci lékaře, při které použili hadrového "panáka" Martínka, který naše škola vlastní. Součástí scénky byla preventivní prohlídka, kdy malému předškolákovi v doprovodu maminky vyšetřoval lékař (společně se zdravotní sestřičkou) zrak, sluch, dutinu ústní, ucho, břicho, měřil krevní tlak... Děti si také samy na sobě mohly vyzkoušet např. poslech dýchání a srdeční činnosti, měření krevního tlaku či obvazovou techniku. Na závěr děti dostaly speciální vymalovánky k tématu, které namaloval Jan Kotlík, strážník Městské policie Třebíč.

Lékaře se nebojíme 2018     Lékaře se nebojíme 2018

Cílem této aktivity bylo působit preventivně, odbourat u dětí „strach z bílých plášťů," naučit je spolupracovat s lékařem. Akce byla zrealizovaná v rámci Projektu Zdravé Město Třebíč za finanční podpory Zdravého Kraje Vysočina.

Mgr. Milada Brabcová

Naposledy změněno: úterý, 5. červen 2018, 11.36