Soutěž ZEMĚDĚLEC – KRAJINÁŘ

Soutěž ZEMĚDĚLEC – KRAJINÁŘ

VOŠ a Střední zemědělská škola v Táboře pořádala 4. dubna 2018 již tradiční soutěž „Zemědělec – krajinář". Je to soutěž s ekologickou tématikou pro studenty 2. - 3. ročníků středních zemědělských škol. Hlavním cílem soutěže je upozornit žáky zemědělských škol na nutnost a povinnost zemědělce pečovat o krajinu.

Zemědělec - krajinář 2018     Zemědělec - krajinář 2018

Soutěž probíhala v areálu školy a soutěžilo se ve dvoučlenných družstvech. Soutěže se z naší školy zúčastnili studenti 3. ročníku. Jedno družstvo bylo ve složení Vít Pokorný a Vojtěch Krejcar. Druhé družstvo z naší školy tvořili Pavel Nesvačil a Pavel Švec. Studenti získávali body nejen z písemného provedení úkolů, ale i za prezentaci, kterou měli za úkol dopředu vytvořit. Prezentace se vztahovala k tématu „Výročí osmiček v České republice". Žáci prokázali velmi dobré znalosti z výše uvedené problematiky.
Družstvo naší školy ve složení Vít Pokorný a Vojtěch Krejcar nakonec obsadilo pěkné čtvrté místo s jen minimálním bodovým odstupem na třetí místo. Všichni účastníci soutěže si odnesli velmi pěkné zážitky z hezky prožitého dne a utvrdili se v přesvědčení, že zemědělství a příroda patří nesporně k sobě a péče o krajinu a přírodu je povinnost nás všech.

Přinášíme několik fotografií z této soutěže.

Zemědělec - krajinář 2018     Zemědělec - krajinář 2018

Zemědělec - krajinář 2018     Zemědělec - krajinář 2018

Ing. Karel Samuel

Naposledy změněno: pátek, 20. duben 2018, 13.49