Studentky Vyšší zdravotnické školy na odborné stáži ve Slovinsku

Stáž Slovinsko 2017Stáž Slovinsko 2017

Studentky Vyšší zdravotnické školy na odborné stáži ve Slovinsku

Ve dnech 15. – 28. října 2017 se v rámci projektu Erasmus+ uskutečnila odborná stáž studentek Vyšší odborné školy zdravotnické ve slovinském Novo mesto. Tři studentky oboru Diplomovaná všeobecná sestra praktikovaly v místní nemocnici, Splošna bolnišnica Novo mesto. Eliška Fialová pracovala v ambulanci péče o rány, Pavla Volfová praktikovala na dětském oddělení a Kristýna Antoňů v urgentním centru.
Studentky měly možnost porovnat modely práce v nemocničním zařízení u nás a ve Slovinsku. Na pracovišti se seznámily s prostředím, se základními dokumenty a zapojily se do každodenních činností oddělení. Během stáže si účastnice vyzkoušely své organizační a jazykové schopnosti a seznámily se s běžným životem v cizí zemi. Mimo práci v nemocnici měly možnost poznat také zdejší školu Šolski center Novo mesto.
Pro studentky byl připraven také volnočasový program. Zúčastnily se pěší túry, absolvovaly exkurzi do vojenských kasáren a muzea válek. Jeden den prožily v lázeňském městě Dolanskej Toplici. Volný čas dále trávily procházkami po okolí a poznáváním památek a krás města.

          Stáž Slovinsko 2017          Stáž Slovinsko 2017

Mgr. Brabcová Milada

Naposledy změněno: středa, 6. prosinec 2017, 14.40